Conny Daxis

 

Konýsek byl náš první psí kluk s PP. Do naší smečky přišel nejen jako kamarád, ale chtěla jsem pejska na cvičení, když Brusinka byla naše svéhlavička.

Jeli jsme pro něho až do Kladna k Martině Vondruškové. První návštěva na nás udělala velký dojem – štěníci odchováni s láskou a žadní třasořitkové. Když jsme si Konýska ve věku 8 týdnů a váze 10 kg odváželi, netušili jsme, jak velký pesan z něho vyroste.

Byl nádherný, tmavý se sytými znaky. Dobře se s ním cvičilo, ve věku 15 měsíců měl složenou zkoušku BH a ZM s bodíky 44 – 46 – 50. Na podzim jsme složili zkoušku ZVV1 a dál to nešlo. Začal mít pohybové potíže, metrovka pro něho byla nepřekonatelná. Cvičili jsme si jenom tak pro radost.

Miloval vše živé – měl rád lidi, děti,toleroval kočky a vzorně se staral o Brusinčina štěňátka, jako kdyby byla jeho vlastní.

S Konýskem jsem absolvovala i bonitaci a těšili jsme se, že poslední Brusinčina štěňátka budou jeho. Bohužel, Brusi nezabřela a žádně příště už nebylo. Jako blesk z čistého nebe pro nás byla jeho ztráta. Dne 17.6.2006 umřel na torzi žaludku. Malou Justýnku, která je také z velké rodiny Daxisů mi už vychovat nepomohl.....

 

 

  * 14.3.2002 † 17.6.2006
Zkoušky:  ZM, BH, ZVV1, ZZO
Svod: 5JX + VN
Výstava: výborný
Bonitace: 5JX2/P
RTG DKK:  0/0

 

 Otec:                                                                                 Matka:    

                                    

 

KERRY HARTIS                                                                  YRVINE KRÁSNOOČKO

V, Vítěz třídy, a (0/0), ZVV 1, 5JX1/P                                     V, a (0/0), ZM , ZVV 1, ZPS, BH, ScH-A, ScHH2, IPO3, 5JI1/P
( V-A Natz v. Steigerhof x Daisy Hartis )                                ( Bursche aus Westsachsen x Venja v.d. hohen Erle )